facebook instagram youtube

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

18. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ


7 lipca – 11 sierpnia

Tradycyjnie, bo osiemnasty rok z rzędu, odbędzie się w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Skupiony dotąd na muzyce organowej, zostanie odświeżony i zaprezentowany publiczności w nowej wersji. Tym razem wydarzenie zdominuje muzyka kameralna, nawiązującą do bogatej przeszłości artystycznej Zakopanego, które w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego było głównym ośrodkiem kulturalnym Polski.

O dobór tegorocznych artystów, a także wysoką wartość artystyczną całego wydarzenia zadbał pan Rafał Monita, mający wykształcenie muzyczne właściciel Oficyny Artystycznej Astraia.

Podczas inauguracyjnego koncertu w Miejskiej Galerii Sztuki im. W. hr. Zamoyskiego  zabrzmi „Pieśń o ziemi” w wykonaniu Aleksandry Szwejkowskiej – Belicy (skrzypce), Cezarego Saneckiego (fortepian) oraz Katarzyny Wiwer (sopran). Druga sobota Festiwalu połączy muzykę organową i kameralną, wystąpi organistka i klawesynistka Urszula Jasiecka – Bury oraz Krakowski Kwartet Puzonowy. W niedzielę 22 lipca, wysłuchać będzie można koncertu barokowej muzyki religijnej Hiszpanii, a także Meksyku – „Amor Divino”.  Śpiewaczki, Katarzyna Wiwer oraz Julieta González – Springer wraz z klawesynistą Andrzejem Zawiszą i Jakubem Personą, grającym na instrumentach perkusyjnych, wykonają utwory latynoskich kompozytorów. Koncert „Chopin nie tylko na ludowo” przedstawi słuchaczom mazurki Chopina w zupełnie nowej, ludowej postaci. W jego trakcie Maria Pomianowska wraz z Przyjaciółmi zagra na fortepianie, polskich instrumentach ludowych oraz etnicznych instrumentach Iranu oraz Afryki. W przedostatni dzień wydarzenia w duecie organowym wystąpią Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa i Ireneusz Wyrwa. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zakończą „Pieśni polskie” w wykonaniu męskiego zespołu wokalnego Affabre Concinui.

Gratką dla melomanów będą spotkania z wykonawcami, które odbywać się będą przed każdym z koncertów o godzinie 15:00 na Placu Niepodległości.

Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-organowy.

Program festiwalu jest tak dobierany, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów, którzy mają okazję obcować z wielkimi dziełami muzyki organowej, granymi przez znakomitych artystów. 


NAGRODY
REKLAMA