facebook instagram youtube
Rysy czyli Kucharze Na Szczycie to wydarzenie jakiego nie było chyba nigdzie na świecie. Najlepsi polscy szefowie kuchni organizują niezwykłą akcję, by wesprzeć kolegę, który uległ wypadkowi. Około 60 kucharzy z 200 osobowej ekipy wyruszy z samego rana z Morskiego Oka na Rysy i tam przygotują na kuchenkach turystycznych steki wołowe. Na dole odbędą się pokazy kulinarne, koncerty, jarmark i kwesta.

Za wszystkim stoi Stowarzyszenie Towarzystwo Pomocy Kucharzom Gastropiciel & Friends, z charyzmatycznym prezesem Leszkiem Murawskim. 

Akcja Kucharze Na Szczycie odbędzie się 22 sierpnia na Kulturalnym Placu Niepodległości przy Krupówkach w Zakopanem. Około 200 znakomitych kucharzy uczestniczyć będzie w kiermaszu charytatywnym, zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup protezy biodynamicznej dla kolegi – kucharza, który stracił dłoń podczas pracy na kuchni. 

– Projekt polega na tym, że jedna ekipa, około 60 kucharzy wyruszy z samego rana z Morskiego Oka na szczyt Rysów i tam na szczycie przygotują na kuchenkach turystycznych steki wołowe – informuje Leszek Murawski, Szef Kuchni w gdańskiej Pyszotce, znany również jako Gastropiciel. 

W tym samym czasie na dole w centrum Zakopanego odbędzie się jarmark kwestowy wraz z różnymi atrakcjami, muzyką na żywo, konkursami, pokazem live cooking, czyli gotowaniem na żywo. Będą koncerty solowe artystów i kapel popowych. 

Na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem zgromadzi się około 130-150 kucharzy, którzy będą wymieniać się informacjami, doradzać gościom, jak gotować smacznie i niedrogo, jak zaoszczędzić czas przy kuchni itp. 

– Planujemy zrobić na wielkiej patelni 3 m x 3 m bigos dla dwóch tysięcy osób, przygotujemy gulasz i zupę ogonową, zrobimy steki i golonki na dwa tysiące porcji… Dla wegan nie zabraknie sałatek i różnych przystawek… Wszystko, by tylko udało się zebrać nam około 120 tysięcy złotych na protezę biodynamiczną - dodaje Leszek Murawski..

Wsparcie dla akcji Kucharze Na Szczycie – http://tpk.gastropiciel@gmail.com

NAGRODY
REKLAMA