facebook instagram youtube

VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury zaprasza na VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbędą się w dniach od 11 do 15 sierpnia 2017 roku na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Czym są Europejskie Targi Produktów Regionalnych?

Czy można sobie wyobrazić Tatry i Podhale bez góralskiej kultury i tak charakterystycznych dla gór produktów regionalnych? Oczywiście, że nie i każdy region to ludzie go zamieszkujący, krajobraz i produkty charakterystyczne dla tego terenu. Już od lat w całej Europie obserwujemy tendencję do powrotu do źródeł i promowania tego, co u siebie mamy najlepsze.  Coraz bardziej modne stają się produkty wytwarzane według starodawnych receptur i zasad. Do łask wracają tradycyjne i zdrowe potrawy i produkty spożywcze z danego terenu. Ale nie tylko – konsumenci szukają również jako pamiątek nie wszechobecnej tandety, a rzeczy autentycznych, wykonywanych przez lokalnych twórców i producentów. Stąd i powstał pomysł, aby poprzez nasze targi promować to, co w naszym regionie, w Polsce i w Europie jest najlepsze.

Przed nami już ósma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu w Zakopanem swoje produkty zaprezentują producenci m.in. żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Nie zabraknie również wyrobów rękodzieła ludowego czy charakterystycznego dla danego regionu.  

Europejskie Targi są bezpłatne dla wszystkich zwiedzających!

NAGRODY
REKLAMA