facebook instagram youtube

X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików „TATRY 2016”

Jubileuszowe X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików „TATRY 2016”, odbędą się w dniach 6 – 12 czerwca 2016 roku. Organizatorem imprezy jest FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Region Kujawsko-Pomorski z siedzibą w Toruniu.

Tematem pleneru są TATRY z jego urokami i teren Podhala, w artystycznym ujęciu, a udział w nim bierze 34 artystów fotografików praktycznie z całego kraju.

Zakwaterowanie uczestników w pokojach 2 osobowych z łazienkami, śniadania, obiado-kolacje oraz bezpłatny monitorowany parking zapewnione są w Willi „U BZYKA” w Zakopanem przy ul.Stachonie 17B (5km od centrum Zakopanego) w dzielnicy Olcza, która jako samodzielna miejscowość jest starsza od samego Zakopanego. Myślę, że jest to idealna okazja do intensywnej pracy twórczej połączonej z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami towarzyskimi oraz wymianą doświadczeń.

Kolejny raz Tatry i Podhale maję być inspiracją do twórczego przetworzenia prac fotograficznych dzięki wapółorganizatorom takim jak: MUZEUM TATRZAŃSKIE, TATRZAŃSKI PARK NARODOWY, POLSKIE KOLEJE LINOWE, TATRZAŃSKA AGENCJA ROZWOJU, PROMOCJI I KULTURY, WILLA „U BZYKA”, WINNICA-KRAKÓW oraz PRACOWNIE SZTUK PLASTYCZNYCH.

Tak jak w roku ubiegłym, impreza będzie obfitowała w wiele udogodnień dla uczestników oraz atrakcji.

Uczestnicy otrzymają materiały promocyjne dotyczące powiatu tatrzańskiego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W dniu 09 września 2015r. odbędzie się wystawa poplenerowa z katalogiem w Toruniu (około 100 prac), w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Z okazji naszego małego jubileuszu, każdy uczestnik wystawy otrzyma katalog z wszystkimi prezentowanymi pracami.

Każdy uczestnik pleneru zobowiązany jest dostarczyć organizatorowi do dnia 10 lipca 2016r. minimum 16 fotogramów formatu 30x 45cm (w zestawach po 4 szt. tylko poziome) w zapisie cyfrowym JPG o rozdzielczości 300dpi na płycie CD.

Powiększenia z przekazanego materiału do wystawy i odbitki wykona organizator.

Organizator Spotkań

Marek E. Grausz

Marek GRAUSZ [marek.grausz@wp.pl]

NAGRODY
REKLAMA