facebook instagram youtube

Polskie Koleje Linowe znów w polskich rękach

Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych SA. Informację o zakupie przekazał na szczycie Kasprowego Wierchu premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że wiele państw, jak np. Austria, Niemcy, Francja czy Szwajcaria swoje symboliczne, najwartościowsze inwestycje infrastrukturalne trzymają w swoich rękach. Dodał, że dla naszego kraju ta wspaniała, polska inwestycja, która zawiera w sobie wiele historii to narodowy diament, z którym wiąże się wiele wspomnień Polaków.

Podkreślając to wielkie dziedzictwo polskości chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili – mówił szef polskiego rządu i podziękował m.in. Polskiemu Funduszowi Rozwoju za udane negocjacje biznesowe oraz wszystkim, którzy upominali się o polską własność i o to, by nie wyprzedawać naszych dóbr narodowych.

Podczas wizyty w Zakopanem prezes Rady Ministrów spotkał się również z mieszkańcami oraz zapowiedział przekazanie 50 mln złotych na modernizację kompleksu średniej i małej skoczni na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.  

W spotkaniach z premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczył burmistrz Leszek Dorula wraz z zastępcą Agnieszką Nowak-Gąsienicą. Przekazali oni podziękowania za skuteczne działania związane z odzyskaniem spółki PKL wraz z kolejką na Kasprowy Wierch.

Źródło: www.premier.gov.pl
fot. Kronos Media, AKS

(RKW)


NAGRODY
REKLAMA