facebook instagram youtube

Wyniki pierwszego etapu Konkursu Malarskiego "Moje Zakopane"

W dniu 4 września 2017 roku w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbyły się obrady Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”


w składzie:

Zofia Gołubiew – Przewodnicząca Jury, historyk sztuki (Kraków)

Agnieszka Nowak Gąsienica – Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane

Lidia Rosińska Podleśny – kurator wystawy

Arkadiusz Karapuda –artysta malarz, prodziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie








Na konkurs zgłoszono 139 prac 61 Artystów z całej Polski. Jury, po wnikliwej analizie zdjęć zgłoszonych prac, postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 47 prac 35-ciu Artystów.


Wszystkim Artystom dziękujemy za udział w konkursie, a Autorom prac dopuszczonych do wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego serdecznie gratulujemy i prosimy o dostarczenie prac (wymienionych w liście artystów i prac zakwalifikowanych do wystawy), w terminie od 25 września do 29 września 2017 na adres Galerii ( ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane).


Uroczysty wernisaż wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się 13 października (piątek), o godz. 17:00.

W imieniu organizatorów konkursu

Lidia Rosińska-Podleśny



LISTA ARTYSTÓW I PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY „MOJE ZAKOPANE”:

1. Andrzejewska Małgorzata, 

praca „ Tatry 1” (olej, płyta polistyrenowa 100x5cm)

praca „Tatry 2 (olej, płyta polistyrenowa 100x58cm)

praca „Tatry 3” (olej, płyta polistyrenowa 100x58cm)

2.Będkowska Beata, 

praca „Moje wędrówka II” (akryl, płótno 40x50 cm)

praca „Na Pęksowym Brzyzku” (akryl, płótno 40x50)

3.Bugaj-Tomaszewska Beata, 

praca „Dolina Kościeliska” (tech. własna na płycie mdf)

4.Chomiak Magdalena, 

praca „Morskie Oko III” (pastel 50x70cm)

5.Drozd-Witek Małgorzata, 

praca „Dobre duchy Zakopane 1” (tech. mieszana na płótnie 70x50cm)

6.Gołaszewska Joanna, 

praca „Zakopane I” (olej, płótno 90x90cm)

praca „Zakopane III” (olej, płótno 90x90cm)

7.Jagielska Ryszarda Łucja, 

praca „Halny nad śpiącym rycerzem” ( akryl 50x35cm)

8.Jagielski Wacław,

praca „Góry moje góry”(olej 18x24cm)

praca „Górskie krokusy” (olej 18x24cm)

9.Jankowska Agnieszka,

praca „Sonet tatrzański”(papier 100x70cm)

10.Jóźwiak Agata, 

praca „Góra i chmury” (tusz na papierze 30x40cm)

11.Klonowski Kamil Emanuel, 

praca „Atma” (olej, płótno 50x60cm)

12.Konopacka Maria, 

praca „Kamień, Woda, Góra, Chmura”

(akryl, płótno 80x60cm)

13.Kozera Ewa , 

praca „Giewont 1” (tech. własna 120x75cm)

praca „Trawy 1” (tech. własna 50x70cm)

14.Kozikiewicz Janusz, 

praca „Droga do Czarnego Stawu” (gwasz 100x70cm)

15.Krawczyk Marcin, 

praca „Zakotatry 1” (olej, płótno 120x80cm)

praca „Zakotatry 2” (olej, płótno 120x80cm)

16.Kulej Włodzimierz, 

praca „Szpiglasowa grań” (tech. własna 130x100cm)

17.Kułacz-Karpiński Krzysztof, 

praca „Wiosna w Dolinie Chochołowskiej” (akryl, płótno 130x100cm)

18.Makiel-Hędrzak Marlena, 

praca „Wspinaczka Zofii Becker”(akryl na płótnie 70x50cm)

praca „Przed nocą wieczną” (akryl na płótnie 70x50cm)

praca „Na szlaku” (akryl na płótnie 70x50cm)

19.Mętel Krzysztof, 

praca „Tatry” (akryl, płótno 90x60cm)

20.Motylski Janusz, 

praca „Impresje tatrzańskie” (olej, płótno 100x100cm)

21.Musierowicz Bolesław, 

 praca „…przed upalnym zachodem” (olej na płótnie 100x81cm)

22.Nowak Rozalia, 

praca „Giewont” (olej 30x30cm)

23.Raczyńska Weronika, 

praca „Postój koni” (olej modyfikowany na płótnie lnianym 50x40cm)

24.Radochońska Helga Maria, 

praca „Dolina Pięciu Stawów Polskich jako Dolina Mojej miłości” (olej na płótnie 100x80cm)

praca „ Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami” (olej, płótno 100x80cm)

25.Rosińska Małgorzata, 

praca „Zakopane moje miasto” (olej na płótnie, dyptyk 150x150cm)

26.Schumacher Anna, 

praca „Wodospad II Siklawa” (akryl, płótno 100x120cm)

27.Słota Dariusz, 

praca „Na szlaku” (olej, płótno 100x130cm)

28.Sroczyńska-Gudajczyk

Marzena, praca „Koncert na zakopiańską nutę II” (olej na płótnie 100x1000cm)

praca „Koncert na zakopiańską nutę III” (olej na płótnie 100x100cm)

29.Stanisławska-Pitoń Monika, 

praca „Tancerka góralska I” ( olej na płótnie 100x50cm)

30.Świątek Paweł, 

praca „Bez tytułu 2”(akryl 50x40cm)

31.Wachulski Miłosz Kacper, 

praca „ Pod skocznią”( akryl na drewnie 59,4x84,1cm)

32.Włodarczyk Magdalena, 

praca „Góry 12” (olej, płótno 70x60cm)

33.Żurkowski Lech, 

praca „Świerk w słońcu” (Sumi-e 35x50cm)

34.Żylińska-Jestadt Mariola, 

praca „Sen o Krupówkach 2” (akryl na płótnie 70x50cm)

35.Żyła Anna, 

praca „Kompozycja I” (akryl, płótno 100x130cm)

praca „Kompozycja VI” (akryl, płótno 100x130cm)
NAGRODY
REKLAMA