facebook instagram youtube

Rusza Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego Głosuj na zakopiańskie projekty!

Od 25 września do 13 października odbywa się głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.


Do głosowania zakwalifikowały się dwa projekty z Zakopanego:


POD13 - Festiwal Edukacji Filmowej i Medialnej

Festiwal ma na celu upowszechnianie oraz promocję kultury i sztuki filmowej wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. To szansa na spotkanie z interesującym filmem i ciekawymi ludźmi, to kształtowanie umiejętności krytycznego odbioru sztuki filmu i nauki dyskusji na tematy poruszane w filmie i mediach. Osoby korzystające z oferty festiwalu będą miały okazję uczestniczyć w wydarzeniach filmowych oraz obcować z różnorodną sztuką.

POD14 - PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018 - całoroczne treningi sportowe dla osób z niepełnosprawnością

Zadanie polega na organizacji całorocznych multisportowych treningów dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Jego celem jest promowanie aktywnego trybu życia, wytworzenie nawyku regularnego podejmowania aktywności sportowej, przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym i uzależnieniom, integracja, pokazanie potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnością, włączanie do sportowej społeczności regionu.

Głosować można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach na terenie całej Małopolski, także w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Więcej informacji na stronie: www.bo.malopolska.pl 

NAGRODY
REKLAMA