facebook instagram youtube

Trwają przygotowania do 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru

Przygotowania do 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. 

Zakopiańskie Centrum Kultury sfinalizowało postępowanie dotyczące wynajmu namiotu i podpisana została umowa z Firmą KONTENT z Grodziska Mazowieckiego. Pozyskaliśmy wyjątkowy namiot festiwalowy!


Namiot festiwalowy, który w tym roku stanie na Górnej Równi Krupowej spełnia wszystkie wymagania sformułowane na etapie postępowania, w tym roku była to procedura zamówienia na usługi społeczne. Procedura trwa dłużej, ale dzięki niej spełnione zostały nasze oczekiwania techniczne i finansowe. Namiot gwarantuje najwyższą jakość odbywających się w jego wnętrzu prezentacji artystycznych, zapewniając komfort artystom i widzom. W celu podniesienia bezpieczeństwa dochowane są również wszystkie standardy dotyczące niepalności i obliczeń konstrukcyjnych.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem 17 - 25.08.2017
Już po raz 49. pod Giewontem spotkają się góralskie zespoły z całego świata oraz znawcy i miłośnicy folkloru. Piękne stroje, muzyka i taniec, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych z pewnością jak co roku zachwycą festiwalową publiczność i wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. 

W tegorocznym konkursie udział weźmie 15 zespołów zagranicznych z trzech kontynentów oraz zespoły z Polski, które rywalizować będą o statuetkę „Złotej Ciupagi”. To właśnie dzięki wyjątkowej formule konkursowej, Festiwal uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych festiwali folklorystycznych.


Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher
Dyrektor 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Joanna Staszak


Zapraszamy na 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem!


NAGRODY
REKLAMA